Bahreyn’in Siyonist rejim ile anlaşmasına dünyadan tepki yağıyor: İran, Bahreyn rejiminin ‘ABD seçimleri’ için Filistin’i feda ettiğini açıkladı!

İran Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn rejiminin İsrail ile normalleşme kararını şiddetle kınayarak, Bahreyn rejiminin Filistin davasını ABD seçimlerine feda edip Siyonist Rejim’e sığındığını belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı bir açıklamada Bahreyn rejiminin Siyonist rejim ile normalleşme kararını şiddetle kınayarak, Bahreyn rejiminin Filistin davasını ABD seçimlerine feda edip utanç verici bir eylemle Siyonist Rejim’e sığındığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hiç kuşkusuz masum Filistin halkı ve dünyadaki özgürlüksever Müslümanlar İsrail ile ilişkilerin normalleşmesini asla kabul etmeyecek ve bu utanç verici eylem sonsuza kadar hafızalara kazınacaktır.

Bahreyn rejimi halkından meşruiyet kazanmak yerine, maalesef onlara sırtını döndü ve Filistin davasını ABD seçimlerine feda ederek utanç verici bir eylemle Siyonist Rejim’e sığındı.

Bahreyn yöneticileri bundan sonra bölge ve İslam dünyasında şiddet, cinayet, savaş ve suikast eylemleri ile kan dökülmesinin kaynağı olan ve her zaman güvenliği tehdit eden Siyonist Rejim’in suç ortağı olacaktır.

Elbette ki Bahreyn rejiminin bu eylemi, Filistin’ın masum halkı, Müslümanlar ve dünyanın özgür milletlerinin öfke ve nefretini artacaktır.”

Açıklamada ayrıca, Bahreyn rejiminin Siyonist Rejimin bölgede herhangi bir güvensizlik yaratması durumunda bunun sonuçlarından sorumlu tutulacağı konusunda uyarıldı.

Hamas’tan Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına sert tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi Sözcüsü Hazım Kasım, Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına sert tepki gösterti.

Arap medyasında yer alan habere göre, Hamas, Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına varmasını “Filistin davasını tasfiye eden Yüzyılın Anlaşmasının maddelerinin uygulanmasında ısrar etmek” olarak değerlendirdi.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, “Normalleşme süreci bu devletleri halkımıza karşı bir saldırı olan Yüzyılın Anlaşmasına ortak yapar.” ifadelerini kullandı.

Kasım, “Normalleşme anlaşması, Filistin davasını tasfiye eden Yüzyılın Anlaşmasının maddelerinin uygulanmasında ısrar etmektir.” diye konuştu.

Al Halife rejimi, ABD’nin gözetiminde İsrail ile diplomatik ilişkiler kurulması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Yemen Ensarullah Hareketi’nden İsrail-Bahreyn anlaşmasına tepki

Yemen Ensarullah Hareketi, Bahreyn ile İsrail’in normalleşme anlaşması yapmasına tepki gösterdi.

Yemen Ensarullah Hareketi, Bahreyn ile İsrail’in normalleşme anlaşması yapmasına tepki gösterdi.

Konuya ilişkin Ensarullah tarafından yayınlanan bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Bahreyn ile Siyonist Rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesi asla tuhaf değil, çünkü Bahreyn rejimi ABD’nin vesayeti altındadır.

Siyonist düşmanla ilişkilerini normalleştirme yönünde hareket eden rejimler, halklarını temsil etmiyor ve bir gün ihanetlerinin bedelini ağır şekilde ödeyeceklerdir.

Hain rejimler daha önce Filistin davasına gizlice ihanet ediyorlardı. Bugün ise herkesin gözü önünde yapıyor. Özgür milletler ümmetin saygınlığını geri kazanmak ve kutsal mekanları özgürleştirmek için ayağa kalkacaktır.”

Ensarullah Hareketi, El Halife rejimiyle mücadele ve bu hain rejimden kurtulma konusunda Bahreyn halkına verdiği desteği yineledi.

Al Halife rejimi, ABD’nin gözetiminde İsrail ile diplomatik ilişkiler kurulması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

İranlı yetkiliden Manama-Tel Aviv anlaşmasına sert tepki

İran Meclis Başkanı’nın özel danışmanı Emir Abdullahiyan, Bahreyn’in Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varmasına tepki gösterdi.

İran Meclis Başkanı’nın özel danışmanı Emir Abdullahiyan, sosyal medya hesabı Twitter hesabından Siyonist Rejim ile Bahreyn arasında varılan anlaşmaya tepki göstererek, bu kararı “İslam davasına ve Filistinlilere büyük bir ihanet” olarak nitelendirdi.

Bahreyn ve BAE liderlerine seslenen Emir Abdullahiyan, “Bahreyn ve BAE’nin tedbirsiz liderleri Siyonist Planların önünü açmamalı. Zor günleri düşünün ve tarihten ibret alın.Yarın geç olacak. ABD’nin cankurtaran halatı yıllardır çürümüş durumda.” ifadelerinde bulundu.

Al Halife rejimi, ABD’nin gözetiminde İsrail ile diplomatik ilişkiler kurulması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir