Direniş liderlerinden General Hicazi’nin vefatı dolayısıyla taziye mesajı

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri ve Filistin İslami direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı, general Hicazi’nin vefatı dolayısıyla İslam İnkılabı Rehberi’ne hitaben bir taziye mesajı yayınladı.

Elalem’in bildirdiğine göre Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu Kudüs güçleri 2. komutanı general Hicazi’nin vefatı dolayısıyla İlam İnkılabı Rehberi’ne bir taziye mesajı gönderdi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Kudüs Gücü Komutan Yardımcısı General Muhammed Hicazi’nim vefatı nedeniyle İran İslam Devrimi Lideri İmam Hamanei’ye hitaben bir taziye mesajı yayınladı.

Nasrullah’ın kaleme aldığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bu büyük komutanın hem cihadının zirvesindeyken hem de direniş ekseni onun mübarek varlığına ihtiyaç duyarken vefat etmesi bizi üzdü. 

General Hicazi, büyük bir kardeş ve güçlü bir destekti. Güzel ahlak konusunda örnekti ve parlak bir zihne ve olağanüstü bir deneyime sahipti”

İsmail Heniyye’den Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney’e başsağlığı mesajı

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Kudüs Gücü Komutan Yardımcısı General Muhammed Hicazi vefatı nedeniyle İslam Devrimi Lideri Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney’e başsağlığı mesajı gönderdi.

General Muhammed Hicazi’nin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirten Heniyye, merhuma Allah’tan rahmet, İmam Hamaney’e, merhumun ailesine ve İran halkına sabır dileğinde bulundu.

Henniye, merhum General Muhammed Hicazi’nin Filistin halkına ve İslami direniş güçlerine verdiği büyük destek ile Filistin meselesine yönelik yaklaşımını takdir etti.

Devrim Muhafızları tarafından dün akşam yapılan açıklamada, Kudüs Gücü Komutan Yardımcısı General Muhammed Hicazi’nin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

General Hicazi, 3 Ocak 2020’de ABD tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Korgeneral Kasım Süleymani’nin halefi Tuğgeneral İsmail Kaani’nin vekilliğini yürütüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir