Seyyid Hasan Nasrullah: Nokta vuruşu yapan füzelerimiz var / Siyonist rejim çöküş sürecinde!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Füzelerimizi nokta atışı yapan füzelere dönüştürme yeteneğimiz var.” dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direniş şehitleri için düzenlenen anma töreninde bir konuşma yaptı.

Fars Haber Ajansı’na göre; “Seyyid Hasan Nasrallah” Çarşamba akşamı direniş şehitlerinin komutanlarını anma töreninde yaptığı konuşmada Emir el-Mü’minin’in (AS) doğum yıl dönümünü kutlarken şunları söyledi: ”Ali’nin (S) adını andığımız zaman, Allah’a şükrediyoruz ve anne babalara şükranlarımızı sunuyoruz. Zira onlar bizi küçüklükten onun sevgisi ve aşkıyla büyüttüler.” 

Nasrallah, “Siyonist rejimin 1982’deki saldırısı bölge ve Filistin ve Suriye meselesi için büyük ve istisnai bir tehditti, ancak Lübnan için çok daha büyük tehditti” dedi.

Hizbullah Hareketi’nin şehit komutanlarını saygıyla yad eden Nasrullah, “Direniş, Lübnan’ın kimliğini koruyor. Direniş grupları, verdiği mücadele ve fedakarlığıyla ülke kimliğini korumuştur ve her zaman koruyacaktır.” dedi.

Nasrullah, bazı ülkelerin Siyonist Rejim’le ilişki kurmasını eleştirerek, “Bölge ve Lübnan’da bazıları bölge geleceğinin İsrail ve İsrail rejimi denen bir isimle bağlantılı olduğunu düşünüyor ve bölge geleceğinde İsrail’in yer almayacağını düşünmediği için rejimle ilişkilerini normalleştirip onu tanımak istiyor.” ifadesini kullandı.

“Direniş gruplarının bir parçası olan Hizbullah Hareketi, bu rejimin geçici olduğuna inanıyor.” diyen Hasan Nasrullah, işgal rejiminin çöküşünün 1985’ten itibaren başladığını söyledi.

Nasrullah sözlerine şöyle devam etti:

“Siyonist kuruluşlar da bundan bahsediyor. İsrail’in çöküş sürecinde olduğunu görüyoruz. Bölgenin geleceği diğerlerinin hesaplarından farklı. Siyonist Rejimi günlük olarak izliyoruz ve krize girmiş bir rejim ve ordusuyla karşı karşıyayız. İsrail sahte bir rejim olduğu için devam edemez ve kaderi ordusunun kaderine bağlıdır.”

Seyyid Hasan Nasrullah, “Füzelerimizi nokta atışı yapan füzelere dönüştürme yeteneğimiz var. Füzelerimizin birçoğunu nokta atışı yapan füzelere dönüştürdük.” açıklamasını yaptı.

Hasan Nasrullah, “Hizbullah olarak düşman İHA’larına karşı kendi hava savunma sistemimizi devreye sokarak tehdidi fırsata çevirmeye karar verdik ve bunun için Lübnan semalarında dümanın İHA’larının uçuşunun azaldığına tanık oluyoruz. Direniş hava savunma sisteminin devreye girmesiyle insansız hava araçlarının başarısız olmasının ardından İsrail şimdi işbirlikçilerine yönelmiş durumda. Direniş güçleri gelişip ilerlemektedir.  diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir