FilistinTüm Haberler

Gazze Halkı “Golan Cuması” Gösterilerine Katılmaya Hazırlanıyor

Gazze Şeridi sakinleri Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında bugün (3 Mayıs Cuma) “Golan Arap ve İslam Toprağıdır” sloganıyla gerçekleştirilecek gösterilere hazırlanıyor.


Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Gazzelileri 57’inci Cuma gösterilerine kalabalık bir şekilde katılmaya davet etti.


Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, bugünkü gösterilerin Arapların ve Müslümanların davalarının Filistin halkının vicdanında ve eyleminde yerinin olduğunu kanıtlayacağını söyledi.


Gösterilerin Arap milletinin ortak geleceğine işaret ettiğini belirten Kasım, Arap topraklarının işgalden kurtarılmasının Arap ülkelerinin aralarındaki anlaşmazlıkları bir yana bırakmalarını gerektirdiğini ifade etti.


Kasım, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Yüzyılın Anlaşması planının önünde duran gerçek bir engel teşkil ettiğini ve Amerika’nın Golan Tepeleri ile ilgili kararının planın bir parçası olduğunu kaydetti.


Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.


Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir