FilistinTüm Haberler

Kudüs’te Ramazan’ın Son Cuma Namazını Mescid-i Aksa’da Kılma Çağrıları Yapılıyor

Filistinli aktivistler sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda Ramazan ayının son Cumasını bir milyon kişiyle Mescid-i Aksa’da kılma çağrısında bulundu.


Aktivistler, Mescid-i Aksa’da daha çok kişinin itikafa girmesini istedi ve Yahudi yerleşimcilerin Ramazan’ın 28’inci günü sabahı Mescid-i Aksa’ya düzenlemeyi planladıkları baskına direnmeye davet etti.


Fanatik Yahudi örgütlerinin Pazar günü “Kudüs’ün birleştirilmesinin yıldönümü” adı altında Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenlemeye hazırlandıkları bildirildi.

Bu arada, Mescid-i Aksa içinde ve çevresinde yatsı ve teravih namazlarını 100 binden fazla kişinin kıldığı ifade edildi.


Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, dün ikindi saatlerinden itibaren cemaatin Mescid-i Aksa’yı doldurmaya başladığını bildirdi.


Dün binlerce kişinin akşam namazını Mescid-i Aksa’da kıldığı ve iftarlarını aileleriyle birlikte Mescid-i Aksa’nın avlusunda kurulan sofralarda açtığı belirtildi.


Akşam namazından sonra on binlerce kişinin daha Mescid-i Aksa’da yatsı ve teravih namazlarını kılmak için cemaate katıldığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir