İran İslam CumhuriyetiTüm Haberler

Hasan Ruhani: Yüzyılın Anlaşması’ndan Hiçbir Sonuç Çıkmaz

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İstikbarın Kudüs ve Filistin aleyhindeki komplolarının sonuçsuz kalacağını söyledi.

Kudüs Günü dolayısıyla Tahran’da düzenlenen yürüyüşe katılan Ruhani, nihai zaferin hak ve Filistin’in olacağını ve Filistin ana toprağının Müslümanlar, Hristiyanlar ve Yahudiler için yuva olacağını söyledi.

Kudüs Günü’nün İslam Devrimi tarihinde önemli yere sahip olduğunu ifade eden Ruhani, ‘’Kudüs Günü, tüm Müslümanların tüm saldırganlara karşı gelme günüdür ve Kudüs’ün mesajı Filistin’in her zaman diri ve Kudüs’ün Müslümanlara ait olmasıdır. ‘’ dedi.

İslam düşmanlarının geçen iki senede Kudüs için yeni komplolar yaptıklarını belirten Ruhani, ‘’Düşmanlar Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti ilan etti fakat bir iki küçük ülke haricinde dünyada kimse buna destek vermedi. Onlar ayrıca Golan tepelerini de Siyonist rejimin olduğunu söyledi fakat hiçbir ülke ve uluslararası kurum bunu desteklemedi.’’ dedi.

Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin karşıtı planı Yüzyılın Anlaşması’na değinerek, “Hiç Kuşkusuz, bu anlaşma da yüzyılın en büyük hezimeti olacak ve hiçbir sonuç çıkmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir