FilistinTüm Haberler

El-Bataş: Direniş, Göstericilere Ateş Açılmasına Sessiz Kalmayacak!

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti Başkanı Halid El-Bataş, işgal güçlerinin göstericilere ateş açmaya devam etmesinin yeni bir savaşa yol açabileceği uyarısında bulundu.

Halid El-Bataş, dün (25 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının ablukayı kırmak ve dönüş hakkını savunmak için barışçıl gösterilerini sürdürdüğünü belirtti.

İşgal güçlerinin keskin nişancılar vasıtasıyla tüm dünyanın ve insan hakları örgütlerinin gözü önünde göstericilere ateş açmaya devam ettiğini kaydeden El-Bataş, işgal rejimi yanlısı uluslararası toplumun ihlalleri kınamadığına dikkat çekti.

İşgal güçlerini Gazze Şeridi sınırında ve Batı Yaka’da gösteri yapan Filistinlilere ateş açmaya son vermesi yönünde uyaran El-Bataş, bu politikadan tamamen işgal rejiminin sorumlu olduğunu ve cinayetler karşısında uzun süre sessiz kalamayacak Filistinli grupların misillemede bulunabileceğini söyledi.

El-Bataş, 2014 yazındaki ateşkes anlaşmasına arabuluculuk yapan ve ablukanın kırılması için çaba gösteren Mısır’a seslenerek, göstericilere ateş açmaya son vermesi için işgal rejimine baskı yapmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir