FOTO – Hamas lideri İsmail Heniyye ile Seyyid Hasan Nasrullah Beyrut’ta bir araya geldi

Filistin İslami Direniş Hareketi “Hamas” Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Lübnan’daki temasları çerçevesinde Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ile bir araya geldi.

Hizbullah’tan yapılan yazılı açıklamada, Heniyye ve Nasrallah’ın başkent Beyrut’taki görüşmesinde Filistin, Lübnan ve bölgedeki siyasi ve askeri gelişmelerin ele alındığı ifade edildi.

Hamas ile Hizbullah arasındaki ilişkilerin onaylandığına dikkat çekilen açıklamada, ABD yönetiminin sözde barış planı olarak Filistinlilere dayattığı “Yüzyılın Anlaşması” başta olmak üzere Filistin davasının karşılaştığı zorluklar ve bazı Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirme projesinin de konuşulduğu aktarıldı.

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin de hazır bulunduğu görüşmede, başta Filistin ve Lübnan’ın durumu olmak üzere bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

Heniyye ve Nasrullah, ABD’nin sözde Yüzyılın Anlaşması planının yanı sıra Filistin meselesinin karşı karşıya olduğu zorlukları ve tehlikeleri konuştular.

Bazı Arap ülkelerinin Siyonist Rejim’le ilişkileri normalleştirme projesinin de masaya yatırıldığı görüşmede, baskılar ve tehditler karşısında direniş ekseninin gücüne değinildi.

İsmail Heniyye’nin, 27 yıl aradan sonra ziyaret ettiği Lübnan’da yaklaşık bir hafta temaslarda bulunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir