İran İslam CumhuriyetiTüm HaberlerVideo Galeri

İran Devrim Muhafızları Erbil, Süleymaniye ve Kerkük’teki teröristlerin üslerini yerle bir etti!

İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri, Irak’ın Kürdistan bölgesindeki Erbil, Süleymaniye ve Kerkük kentlerinde IKDP-Komala-Pak teröristlerinin karargahlarını imha etti.

Tesnim haber ajansına göre, Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı kara kuvvetleri, dün Irak’ın Kürdistan bölgesinde konuşlanmış ayrılıkçı ve terörist gruplara karşı yeni bir saldırı başlattı.

Devrim Muhafızları kara kuvvetlerinin dünkü saldırılarında, Kerkük’ün dış mahallelerinde bölücü terör örgütü “Pak”ın (Kürdistan Azad Partisi) karargahı kamikaze İHA’lar ve füzelerle hedef alındı.

Haberde kamikaze insansız hava araçları (İHA) ve füzelerin kullanıldığı operasyonda terör örgütü PAK’ın sözde karargahının yerle bir edildiği belirtildi.

Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri’ne bağlı Hamza Seyyid-i Şüheda Karargahı dün Irak’ın kuzeyindeki bölücü teröristlerin karargahlarını füze ve kamikaze İHA’larla hedef almıştı.

Devrim Muhafızları Ordusu’ndan yapılan yazılı açıklamada, icra edilen operasyonda Erbil’in Zirgwez, Cejnikan ve Köysancak kasabalarındaki terör hedeflerinin vurulduğu ve terör örgütlerine ağır darbe indirildiği kaydedilmişti.

İslam Devrim Muhafızları Kolordusu’na bağlı Kara Kuvvetleri, İran’ın birçok sınır kentinde güvenlik karşıtı tedbirler alan ayrılıkçı terör gruplarına yönelik yeni saldırılarına 14 Kasım’da başladı.

Bölücü teröristlerin Kuzey Irak’taki karargâhlarının imhası, Irak Kürdistan bölgesi yetkililerinin, İran karşıtı terör örgütünün faaliyetlerini tasfiye etmek için yasal gerekçelerle gerekli uyarılarda bulunmasının ardından İran’ın meşru ve yasal talebine uygun adım atmaması üzerine başladı.

24 Eylül Cumartesi günü İslam Devrim Muhafızları, Irak’ın Kürdistan bölgesindeki ayrılıkçı teröristlere yönelik ateş ve topçu operasyonuna başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir