Batı AsyaFilistinGenel

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 48’inci Cumasında İşgal Güçleri Göstericilere Ateş Açtı: Bir Şehit, 41 Yaralı

Gazze Şeridi’nin doğusunda bugün (22 Şubat Cuma) gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin ateş açması sonucu bir çocuk şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı.

Eş-Şifa Hastanesi Acil Servisi Müdürü Dr. Eymen Es-Sehbani, Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi sakinlerinden 14 yaşındaki Yusuf Said Ed-Daye’nin şehit olduğunu açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 41 kişinin gerçek mermiyle yaralandığını ve yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri de işgal güçlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan yüzlerce kişinin etkilendiğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin doğusundaki beş bölgede göstericilere ateş açmaya devam ettiğini, Filistinli gençlerin de sınırın diğer tarafına yangın çıkarıcı balonlar gönderdiğini söyledi.

Binlerce Filistinli bugün öğleden sonra Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 48’inci Cuması faaliyetlerine katılmak üzere sınıra yakın bölgelerde kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, bugünkü gösterilerin “İbrahim El-Halil Camii Katliamı Şehitlerine Vefa Cuması” adıyla gerçekleştirileceğini açıklamış ve gösterilerin hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir