Suriye

Suriye Ordusu, İdlip’teki Teröristlerin Mevzilerini İmha Etti

Suriye ordu birlikleri bugün de İdlib’te gerginliği azaltma anlaşmasını ihlal edip civardaki yerleşim alanları, hizmet altyapısı ve askeri noktalara gaddar saldırılarda bulunan teröristlere karşı koydu.


SANA muhabiri ordu birliklerinin sabah saatlerinde Hama kırsalının kuzeyi Tel el Sahr bölgesinden civarda bulunan belde ve köylerin yanı sıra askeri noktalara füzelerle saldıran teröristlerin mevkilerini yoğun top ateşi ve füzelerle hedef aldıklarını belirtti.

Operasyonda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin kullandıkları ağır silahlar ve füze rampaları ile etkisiz hale getirildiklerini ifade eden muhabir; saldırı eksenleri ve karargahlarının da imha edildiğini söyledi.

Suriye ordu birliklerinin yine Hama kırsalının kuzeyi Arbain, Zekka, Hasraya, Latamina ve Kfarzeyta eksenlerinde mevki, komuta karargahları ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttuklarını belirten muhabir; dış güçlere hizmet eden teröristlerin buralarda da ciddi kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir