FilistinTüm Haberler

Gazze’de 2 Filistinli Genç Siyonist İşgal Güçlerinin Ateşiyle Yaralandı

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda dün (5 Mart Salı) öğleden sonra Filistinli iki gencin işgal askerlerinin açtığı ateşle yaralandığı ifade edildi.


Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Filistinli iki genç El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Ebu Katrun askeri bölgesi yakınlarında işgal güçlerinin açtığı ateşle ayaklarından yaralandı.


Kaynaklar, sınır bölgesinde konuşlanan işgal askerlerinin açtığı ateşle yaralanan gençlerin Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldıklarını bildirdi.


İşgal güçlerinin 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ettiği bildirildi.


Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçlerinin sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere ve kuş avcılarına da ateş açtığı ifade edildi.
İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin doğusunda sınıra yakın tarım arazilerine ateş açması sonucu çiftçilerden ve bölgede yaşayan Filistinlilerden yaralananlar olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir