FilistinTüm Haberler

Allahu Ekber! Batı Şeria’da Filistinli Bir Mücahid Siyonist Askerlere Silahlı Saldırı Düzenledi: 3 Siyonist Ölü, 7 Siyonist Yaralı

Batı Yaka’nın Selfit Vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi Yakınlarında Bir Direnişçi 1. Bıçaklı Eyleminde 1 Siyonist’i Öldürüp, 3 Siyonisti de Yaraladı, Daha Sonra Düzenlediği 2.ci, Silahlı Eylemde de 2 Siyonist Askeri Öldürüp, 4 Siyonist Askeri de Yaraladı. Direnişçi’nin Sağ Olarak Bölgeden Kaçtığı Bildirildi. Ölen 2 Siyonist Askerin Subay Olduğu, Yaralı Siyonist Yerleşimcilerden İkisinin de Haham Olduğu Bildirildi. (İSLAMİ DAVET)

Batı Yaka’nın Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bu sabah (17 Mart Pazar) gerçekleştirilen bıçaklama ve ateş açma eyleminde biri asker iki işgalci öldü ve iki Yahudi yerleşimci de ağır yaralandı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki kavşakta gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde iki İsraillinin öldüğünü ve ikisinin de ağır yaralandığını, eylemcinin işgal askerinin silahını da kaçırdığını bildirdi.

İşgal rejimi medya organları, bir Filistinlinin Ariel’de bir işgal askerini bıçakladığını ve silahını alarak askere ateş ettiğini, daha sonra araç içinde oturan bir başka askere ateş açarak araca el koyduğunu ifade etti.

Filistinli eylemcinin işgal askerinden ele geçirdiği araçla otobüs durağına doğru gittiği ve ateş açmaya devam ettiği, bu sırada iki İsraillinin yaralandığı kaydedildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Barkan bölgesinde Filistinli eylemciyle işgal güçleri arasındaki çatışmanın devam ettiği bildirildi.

İşgal rejimi askeri kaynakları eylemin oldukça ağır olduğunu belirtirken, işgal yönetimi yakınlardaki Yahudi yerleşkelerinin kapılarının kapatıldığını açıkladı.

İşgal rejimi medya organları, Selfit yakınlarındaki Burgin’de eylemciyle yaşanan çatışmada yaralanan askerler olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir