Tüm HaberlerYemen

Yemen Hizbullahı Lideri Seyyid Abdulmelik el’Husi: Yemen’e Saldıran Asıl Ülkeler Amerika, Siyonist İsrail ve İngiltere’dir

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik el’Husi, Amerika, ırkçı İsrail ve İngiltere’nin perde ardında Yemen savaşında olduklarını belirterek, ‘Arabistan ve BAE, yalnızca bu senaryonun icrasında oyuncudurlar’ dedi.

Seyyid Abdulmelik el’Husi, dün yaptığı açıklamada, düşmanın uluslararası desteğe sahip olmasına rağmen halkın direnişi sayesinde yenilgiye uğradığını söyledi.


El’Husi, saldırganların bu 4 yıl içinde bütün uluslararası kırmızı çizgileri ve kanunları ayaklar altına aldıklarını ama buna rağmen Suudi güçlerin Yemen’de rezil rüsva olmaktan kurtulamadığını söyledi.


Bu arada Yemen’de çeşitli kuruluşlar, Yemen’e yönelik saldırının başlamasının yıl dönümü münasebetiyle düşmanları protesto için ülke genelinde yürüyüşlere katılmaları için halkı davet ettiler.


Yürüyüşlerin bugün ülke genelinde yapılacağı bildiriliyor.


Bu arada BM himayesinde İsveç’in başkenti Stockholm’de 6-13 Aralık 2018’de gerçekleştirilen istişare toplantılarında esir değişimi, Hudeyde’de ateşkes, limanlar ve Taiz ile ilgili anlaşma imzalanmasına rağmen Suudilerin anlaşmayı ayaklar altına alması sonucu bölgede zaman zaman çatışmalar devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir