Tüm Haberler

Pompeo, Devrim Muhafızları Hakkındaki Kararı Siyonist İsrail’e Hizmet ve Yalakalık İçin Aldıklarını İtiraf Etti

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu hakkındaki kararı İsrail’in hatırı için aldıklarını itiraf etti.


Korsan İsrail medyasında çıkan habere göre, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Çarşamba günü senato dış ilişkiler komisyonu oturumunda yaptığı açıklamada, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nu siyonist rejim İsrail’in çıkarları için Amerika’nın terör örgütleri listesine aldıklarını itiraf etti.


Bundan önce korsan İsrail Başbakanı Netanyahu da ABD Başkanı Donald Trump onun isteği üzerine İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun adını terör örgütleri listesine aldığını açıklamıştı.


Amerika devlet geçen Pazartesi günü İran İslam Cumhuriyeti karşıtı politikaları doğrultusunda ve bölgede şom hedeflerine ulaşmasını kurup beslediği terör örgütleri ile mücadele ederek engelleyen silahlı güçlere baskı yapmak için İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun adını kendince terör örgütü listesine aldı.


Ancak Amerikalı birçok politikacı ve uzman Trump’ın bu kararının Amerika için doğuracağı sonuçların hakkında kaygı duyduklarını açıkladı.


ABD Dışişleri Bakanı eski yardımcısı Vandey Sherman, bu gerginlik yaratan davranış ABD ordusunu bölgede tehlikeye atacağını belirtti.
İran milli güvenlik yüksek konseyi Amerika Başkanı Trump’ın kararına gösterdiği tepkide Amerika’nın bölgedeki askeri varlığını (Centcom) terör örgütü ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir