FilistinTüm Haberler

Gazze’de Nekbe Günü Yürüyüşlerinde Yaralananların Sayısı 65’e Yükseldi

Siyonist işgal güçlerinin Gazze’de, Nekbe’nin 71. yıldönümü münasebetiyle Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde dün (15 Mayıs Çarşamba) düzenledikleri milyonluk gösterilere saldırıları sonucu yaralananların sayısının 65 olduğu haber verildi.


Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Sağlık Bakanlığı kaynaklarına dayanarak verdiği haberlere göre 65 kişi işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralandı. Ayrıca atılan gaz bombalarından etkilenen onlarca insan bulunuyor.


Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri yaralananlardan 22 kişinin çocuk 5 kişinin de bayan olduğunu bildirdi. Yaralılar arasında iki de gazeteci bulunuyor.


İşgalcilerin saldırılarına karşı göstericilerin de Gazze çevresindeki alanlara yakıcı balonlar ve yakıcı uçurtmalar göndermeleri sonucu bazı yerlerde yangınlar çıktı. İşgalcilerin kontrolündeki bölgelerde çıkan yangınların Gazze tarafından çıplak gözle görülebildiği ifade edildi.


Gazze ahalisi milyonluk gösterilere katılmak için dün öğleden sonra 1948’de işgal edilmiş bölgelerle sınır yerlerde bulunan dönüş çadırlarına akın etmeye başlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir