SuriyeTüm Haberler

Suriye Ordusu, Hama ve İdlib’te Nusra Teröristlerini Bozguna Uğrattı

Hama ve İdlib kırsallarında gerginliği azaltma anlaşmasına ihlallerini ve civardaki güvenli bölgelere saldırılarını sürdüren teröristlere karşı operasyonlarında Suriye ordu birlikleri Hama kırsalının kuzeyinde yer alan Kfarnabbuda beldesini teröristlerden kurtarıp kontrol ve güvenliği sağladı.


SANA’nın Hama muhabiri ordu birliklerinin beldenin yapısına uygun olarak gerçekleştirdiği dakik ve nitelikli operasyonlar ile Kfarnabbuda Beldesini Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer tüm terörist grupları araç ve ekipmanlarıyla birlikte yok ettiklerini belirtti. Beldenin tamamen ordu kontrolüne geçtiğini ifade eden muhabir; dış güçlere tabi teröristlerin sayı, cephane ve araçlarıyla oldukça ciddi kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti.


SANA muhabiri kahraman ordu birliklerinin gerginliği azaltma anlaşmasına ihlalleri ve civardaki güvenli bölgelere saldırılarını sürdüren teröristlere karşı koyma operasyonlarının azim ve kararlılıkla devam ettiğini belirtti. Muhabir bu bağlamda ordu birliklerinin İdlib kırsalının güneyi Han Şeyhun Kenti ve Hbayt Beldesinde Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör çetelerinin mevki, karargah, siper ve hareketlenmelerini füze ve top mermilerle yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

Nitelikli operasyonlarda kiralık teröristlerden aralarında bariz isimlerin bulunduğu yüksek sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü ifade eden muhabir; aynı zamanda birçok araç, yuva ve siperin içinde bulunan cephane ve teröristlerle birlikte imha edildiklerini söyledi.


Suriye ordu birlikleri askeri noktalar ve güvenli bölgelerde sivil yerleşim alanlarına gaddar füze saldırılarında bulunan teröristlere karşılık olarak nitelikli operasyonlarını sürdürdüklerini ifade eden muhabir; Hama kırsalının kuzey derinliklerinde Kfarnabbuda Beldesi yakınlarında araçlarını, yuvalarını, füze ve havan topu rampalarını imha ettiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir