FilistinTüm Haberler

Gazze’de ‘Yüzyılın Anlaşması’ Protesto Edildi

Gazze Şeridi’nde gençler ve mücahitler ‘Yüzyılın Anlaşması’nı ve bu anlaşmaya destek veren ve de siyonist İsrail ile ilişkileri normalleştiren rejimlerin liderlerinin posterlerini yakarak protesto gösterisi yaptılar.

Takrib haber ajansına göre, Filistinli gençler ve mücahitler, Gazze Şeridi sınırlarında düzenledikleri protesto gösterisinde, Bahreyn kralı, BAE veliahdı ve Suudi kralı, ABD başkanı, siyonist İsrail başbakanının posterlerini yakarak Yüzyılın Anlaşması’nı “canice” olarak nitelediler ve İran İslam Cumhuriyeti’nin tutumunu desteklediler.

Bu arada Bahreynli eski milletvekili Nasır El-Fedale, Bahreyn halkının ve Arap halklarının bilincinin Yüzyılın Anlaşması’nı ve Arap halklarıyla ırkçı İsrail arasında normalleşme sağlama çabalarını boşa çıkaracağını söyledi.

El-Fedale, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine karşı ortak bir halk hareketinin var olduğuna işaret etti.

Bahreyn’deki Filistin’e Destek Derneği Başkanı Nasır El-Fedale, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda, Amerika’nın Arap ülkelerine arsızca baskı uygulayarak işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını belirtti.

El-Fedale, Amerika’nın Arap ülkelerine şantaj yaparak “barış”, “ekonomik refah” ve benzeri sahte vaatlerle işgal rejimiyle işbirliği yapmaya zorladığını kaydetti.

Siyonistlerin Arap halklarının siyonist rejim İsrailli yetkililer ile normal ilişkiler kurmasını sağlamayı başaramadığına dikkat çeken El-Fedale, “Halklarla ilişkileri normalleştiremeyeceklerini anlayınca resmi kurumlara yöneldiler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir