FilistinTüm Haberler

Hamas: “Bahreyn Çalıştayı” Kağıt Üzerinde Kalacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Amerikan yönetiminin Filistin davasını tasfiye için yaptığı planların ve Bahreyn Çalıştayı’nın sonuçlarının kağıt üzerinde kalacağını söyledi.

Hamas Hareketi, Bahreyn’in başkenti Manama’da düzenlenecek çalıştaya Arap ülkelerinin de katılacak olmasını şiddetle kınadı.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, dün (23 Haziran Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının 100 yıldır topraklarının özgürlüğü için mücadele ettiğini belirtti.

Bedran, Filistin halkının dünyanın tüm mallarını da teklif etseler Filistin kimliği taşıyan vatanından taviz vermeyeceğini ifade etti.

Arap ülkelerinin Bahreyn Çalıştayı’na katılmalarının Filistinlilerin ortak tavrına aykırı olduğunu kaydeden Bedran, vesayet yoluyla Filistin halkına dayatılmaya çalışılan çözümlerin başarısız olacağını açıkladı.

Filistin halkını aç bırakmak suretiyle planları kabule zorlama girişiminin başarılı olamayacağına dikkat çeken Bedran, Bahreyn Çalıştayı’nı boykot eden ülkeleri de selamladı.

Bedran, çalıştayı boykot kararının Filistin halkının haklarını desteklemeye devam eden asil ve insani bir tavır olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir