Tüm Haberler

Etiyopya Asıllı Yahudilerden İşgal Topraklarında Filistin Yanlısı Gösteri

Siyonist rejimin işgali altındaki topraklarda Etiyopya asıllı bir gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesini protesto etmek için işgal topraklarında gösteriler düzenleyen Etiyopyalı Yahudiler, Tel Aviv’deki bir gösteride tekbir getirip “Yaşasın Filistin” sloganları attı.

Sosyal medyada yayınlanan ve kısa sürede gündem olan bir videoda, Tel Aviv’deki bir yolu trafiğe kapatan Etiyopyalı Yahudilerin, Korsan İsrail polisine karşı Arapça ve İngilizce Filistin yanlısı sloganlar attığı görülüyor.

Yüzlerini tişörtleriyle kapatan kızgın Etiyopyalılar, bir taraftan Arapça tekbir getirirken, İngilizce “Yaşasın Filistin” ve “Özgür Filistin” şeklinde sloganlar atıyor ve elleriyle zafer işareti yapıyor.

Söz konusu video Filistinliler tarafından sosyal medyada binlerce defa paylaşıldı. Etiyopyalı Yahudilerin İsrail polisine karşı Filistin yanlısı slogan atması Filistin’de olumlu karşılandı.

Siyonist İsrail’deki Etiyopya asıllı Yahudilerin sayısı 140 bini geçiyor. 1984 ve 1991 yıllarında yaklaşık 80 bin Etiyopyalı Yahudi, İşgal topraklarına göç etmişti. Uzun yıllar dışa kapalı şekilde yaşayan Etiyopyalı Yahudiler, Siyonistlerce 3. sınıf vatandaş muamelesi görmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir