Tüm HaberlerYemen

Yemen Hizbullahı, Suud Rejiminin Abha Havalimanını İHA’larla Bombaladı!

Yemen Silahlı kuvvetler sözcüsü bu sabah yaptığı açıklamada, Yemen ordusu ve halk komiteleri güçlerinin Suudi rejimin Abha havaüssünü İHA’larla hedef aldıklarını belirtti.

Yemen El’Mesire kanalının verdiği haberde, Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü General Yahya Serii yaptığı açıklamada sözkonusu operasyonun ‘Kasif-2’ yerel İHA’larıyla yapıldığını ve saldırgan Suudi güçlere ait önemli askeri merkezlerin hedef alındığını belirtti.

Operasyon sonucu Abha havaalanının tüm faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.

Yemenli yetkili, sözkonusu operasyonların Suudi güçlerinin saldırıları ve cinayetlerine bir misilleme olduğunu belirtti.

Öte yandan geçtiğimiz hafta da Arabistan’ın güney bölgeleri ABD’nin bölgedeki patriot füzelerine rağmen Yemen güçlerinin İHA saldırılarıyla hedef alındığı bildirildi.

Suudi rejimin havalimanı ve önemli askeri üslerine yönelik Yemen ordusu ve halk komiteleri güçlerinin İHA saldırıları, Riyad hükümetinin korkulu rüyasına dönüşürken bu saldırılara engel olmakta da yetersiz bırakıyor.

Arabistan’ın güneyindeki Cizan ve Abha hava üssü son haftalarda defalarca Yemen güçlerinin saldırılarına hedef olurken, sözkonusu havalimanındaki hassas noktalar imha edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir