Tüm HaberlerVenezuela

Venezuela’dan Büyük Şeytan ABD’ye Uyarı!

Venezuela Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, Amerika’nın Venezuela’ya yönelik her türlü askeri müdahalesi konusunda uyarıda bulunarak, ülke halkının kendi topraklarını güçlü bir şekilde savunmaya hazır olduğunu söyledi.

Cabello, Amerikan askerlerinin Venezuela’ya girebilecekleri ama sağ salim çıkamayacaklarını söyledi.

Amerikalı yetkililerin Venezuela’ya yönelik askeri tehditleri devam ederken Amerika’nın başta darbe olmak üzere Venezuela’da seçimle işbaşına gelmiş olan cumhurbaşkanı Maduro’yu devirme hesapları boşa çıktı.

Bu arada dün Venezuela’da iktidardaki Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) öncülüğünde düzenlenen yürüyüşte ABD’nin Venezuela’ya yönelik emperyalist politikaları protesto edildi.

Venezuela’da iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) öncülüğünde “Barış ve Venezuela’nın bağımsızlığı savunma” yürüyüşü düzenlendi.

ABD’nin Venezuela’ya yönelik emperyalist politikalarının protesto edildiği yürüyüşe ülkenin başkenti Caracas’ta düzenlenen “25. Sao Paulo Forumu”na katılmak için onlarca farklı ülkeden gelen yüzlerce siyasi parti, örgüt ve kurum temsilcisi de katıldı.

Telesur’un haberine göre yürüyüş sonrası konuşan PSUV Lideri ve Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, “Bu krizden, bu savaştan güçlenerek çıkacağız çünkü birlik olduk. Boyun eğmeyeceğiz, ne olursa olsun sosyalizm bayrağını yükseltmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir