BahreynTüm Haberler

Bahreyn’deki Protesto Gösterilerinde Yaralanan Hizbullahi Bir Genç Şehid Oldu

Bahreyn’de muhalefette yer alan Vefak Hareketi, cumartesi günü düzenlenen gösterilerde yaralanan hizbullahi bir gencin şehid olduğunu açıkladı.

Vefak Hareketi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, başkent Manama’da geçen cumartesi 3 kişi hakkında verilen idam kararının infazının ardından düzenlenen protesto gösterilerine katılan ve güvenlik güçlerinin kullandığı gaz nedeniyle hastaneye kaldırılan Muhammed İbrahim el-Mikdad isimli gencin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan yanıltıcı açıklamada ise sağlık raporuna göre gencin hastalığa bağlı olarak doğal nedenlerle hayatını kaybettiği, herhangi bir suç şüphesi olmadığı iddia edildi.

Bahreyn’de cumartesi günü terör örgütü üyeliği ve bir imamın öldürülmesiyle ilgili iki ayrı davada haklarında idam kararı verilen 3 kişinin cezası infaz edilmişti.

İdamlara tepki olarak başkent Manama’da gösteriler düzenlenmiş, ayrıca söz konusu karar bazı uluslararası insan hakları örgütleri tarafından kınanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir