FilistinTüm Haberler

Filistin Direnişi’nin İHA’ları Gazze Sınırını Geçerek İşgal Topraklarında Gözlem Yaptı

İsrail işgal ordusunun dün (13 Ağustos Salı) Gazze’den gönderilen bazı küçük insansız hava araçlarının Gazze sınırlarını aştığına dair açıklama yaptığı haber verildi.

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin haber sitesinde yayınlanan haberde belirtildiğine göre Gazze sınırını aşan iki drone (İHA) Gazze sınırını geçtikten sonra herhangi bir tehlike oluşturmadan Gazze’ye geri döndü.

Yine siyonistlere ait Mifzak Live adlı adlı haber sitesinde belirtildiğine göre Filistinliler bugün sabah Gazze bölgesi ile 1948’de işgal edilmiş bölgeyi birbirinden ayıran sınır tellerinin yakınında görev yapan işgalci askerleri taşladılar. Ancak taşlamalardan dolayı yaralanan veya isabet alan biri olmadığı belirtildi.

İşgal ordusu geçtiğimiz Temmuz ayında da Gazze’den harekete geçen bir insansız hava aracının düşürüldüğünü iddia etmişti. İşgal ordusu o zaman Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerinde oturanlara dikkatli olmaları uyarısında bulunmuştu.

İsrail Bugün gazetesi de Haziran 2019’da kimliği tespit edilemeyen insansız hava araçlarının İsrail ordusuna ait gizli bir noktanın fotoğraflarını çektiği haberini yayınlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir