Emir Abdullahiyan, Türkiye ziyareti kapsamında deprem bölgesini ziyaret etti

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Türkiye ziyaretinin devamında İran Devrim Muhafızları tarafından Adıyaman’da kurulan çadır kent ile AFAD’ın kurduğu konteynır kenti ziyaret etti.   

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, dün akşam Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından depremin vurduğu iller arasında yer alan Adıyaman’a gitti.

İran Devrim Muhafızları tarafından Yeni Mahalle’de kurulan 750 kişilik çadır kenti ziyaret eden Emir Abdullahiyan, depremzedelerle sohbet etti.Çocuklara da oyuncak dağıtan Emir Abdullahiyan, daha sonra Altınşehir bölgesinde AFAD tarafından kurulan konteynır kenti ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir açıklamada bulunan Abdullahiyan, “Biz de felaket yaşadığımızda kardeş ve dost ülke Türkiye Devleti’nin yanımızda olduğunu gördük. Dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Kendi adıma da teşekkür ediyorum sizlere Dışişleri Bakanlığı temsilcisi olarak ilk günlerden beri zaten bizim yardıma gelen ekibimizle birlikte eşgüdüm halinde iş birlik içinde oldunuz, sizlere çok teşekkür ediyorum. Burada İran Kızılay’ına da teşekkür ediyorum. Kızılay başkanı depremin ilk günlerinde buraya geldiler. İster arama ve kurtarma ekipleri olarak ister farklı alanlarda enkaz kaldırma alanlarında da yardımlarını sevk ettiler buraya. Burada hali hazırda bugün gezmiş olduğumuz bu çadır kent İran İslam Cumhuriyeti devrim muhafızları tarafından kurulmuştur. Bu vesileyle onlara da teşekkür ediyorum, ordumuza da teşekkür ediyorum. Ben buradaki emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir