FilistinGenel

İşgal Güçleri Gazze’nin Kuzeyinde 23’üncü Deniz Mitingine Müdahale Etti

Gazze Şeridi’nin kuzeybatısındaki Beytllahiya açıklarında bugün (12 Şubat Salı) düzenlenen 23’üncü deniz mitingine destek için bölgede toplananlara işgal güçleri müdahale etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin deniz mitingine destek için sınır bölgesinde toplanan binlerce Filistinlinin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırdığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusu donanmasına ait hücumbotların da deniz mitingine katılan teknelere taciz ateşi açtığını söyledi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında tekneler Filistin bayraklarıyla gösteri yaparken, binlerce Filistinli de karada mitinge destek olmak için sınır bölgesine akın etti.

Halk Cephesi liderlerinden Hani Sevabite, gösteride yaptığı konuşmada, şehitlerin ve çocukların kanlarının kendilerine emanet olduğunu ve onlara vefalı kalacaklarını söyledi.

Sevabite, mevcut aşamada işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesini reddeden Arap halklarına güvendiklerini ifade etti.

Halk Cephesi lideri, Filistin halkının boyun eğmeyi ve Yüzyılın Anlaşması projesini asla kabul etmeyeceğini bildirdi.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir