FilistinTüm Haberler

Gazze’de Devam Eden Gösterilerde 3 Filistinli Genç Siyonist İşgal Güçlerinin Ateşiyle Yaralandı

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda dün (7 Mart Perşembe) ikindi saatlerinde işgal güçlerinin açtığı ateşle Filistinli üç gencin yaralandığı ifade edildi.


Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, Filistinli üç genç El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki El-Medrese askeri alanı yakınlarında işgal askerlerinin açtığı ateşle ayaklarından yaralandı.
Yaralı gençlerin ambulansla Deir El-Belah kentindeki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldıkları ifade edildi.


Öte yandan, işgal ordusuna ait bir tankın dün öğleden sonra Gazze Şeridi’nde direnişe ait bir alana top atışı yaptığı kaydedildi.


İşgal ordusu sözcüsü, Gazze Şeridi’nden işgal ordusuna ait bir altyapı tesisine ateş açılmasına misilleme olarak işgal ordusu tankının Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Hamas’a ait bir alana saldırı düzenlediğini öne sürdü.


Gazze’deki yerel kaynaklar, işgal ordusu tankının Gazze kentinin güneyindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nin doğusunda yer alan direnişe ait gözetleme noktasına en az iki kez top atışı yaptığını söyledi.


İşgal ordusunun saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.
İşgal medyası, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınıra yakın askeri bir alana Filistinli silahlı kişilerin ateş açtığını öne sürdü.


İşgal medyası, işgal ordusuna ait alana hafif silahla ateş açıldığını ve gözetleme kulesine üç kurşun isabet ettiğini iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir