FilistinTüm Haberler

Terör Rejimi İsrail’in Saldırılarında Şehid Olan Gazzeliler Son Yolculuklarına Uğurlandı

Gazze halkı terör rejimi İsrail’in saldırılarında şehit olanları dün (6 Mayıs Pazartesi) törenle toprağa verdi.


Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde Fadi Rağıb Bedran, Ahmed Ramazan El-Ğazali, dört aylık kızı Marya ve eşi İman Abdullah Musa Esraf, Abdurrahim Mustafa El-Medhun ve oğlu Abdullah, Emani El-Medhun “Ebu’l-Umereyn” ve karnındaki dokuz aylık bebeği, Talal Atiyye Ebu’l-Cedyan, eşi Rağde ve oğlu Abdurrahman için cenaze töreni düzenlendi.


Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah vilayetinde de binlerce kişi şehitler Hani Hamdan Ebu Şa’r, Musa Hüseyin Muammer ve Ali Ahmed Abdülcevad için düzenlenen cenaze törenine katıldı.


Şehit Iyad Abdullah Eş-Şureyhi, şehit Muhammed Abdunnebi Ebu Armane ve şehit Mahmud Semir Ebu Armane de El-Bureyc ve El-Meğazi kamplarında düzenlenen cenaze törenleriyle son yolculuklarına uğurlandı.


Cenaze törenlerine katılanlar Filistin bayrakları ve işgal güçlerinin cinayetlerini protesto eden pankartlar taşıdı.


Cenaze törenlerinde ayrıca işgal güçlerinin saldırılarına ve Filistin davasını hedef alan komplolara karşı koymak için Filistinlileri birlik ve bütünlüğe davet eden sloganlar atıldı.


İşgal ordusunun dün ve önceki gün Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 27 kişi şehit oldu ve 150’den fazla kişi de yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir