FilistinTüm Haberler

Hamas’tan “Dünya Kudüs Günü” Açıklaması

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Sözcüsü Abdullatif el Kanu yaptığı açıklamada, Dünya Kudüs Günü yürüyüşüne Filistinliler’in yoğun şekilde katılmalarını istedi.


Hamas Sözcüsü yaptığı açıklamada, Filistin halkını Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü’ne yoğun şekilde katılmaya çağırarak, bu yürüyüşten amacın Kudüs’i Şerif’in İslam ve Arap olduğunu ilan etmek ve Kudüs’ün yahudileşmesine karşı çıkmak ve de Yüzyılın Anlaşması dahil Filistin meselesini silmeye yönelik tüm komplo ve planlarla mücadele etmek olduğunu kaydetti.


Mübarek Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü etkinliği düzenleniyor.


Öte yandan Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, Siyonist yerleşimcilerin bu sabah 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.


İslami Vakıflar Dairesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 30’dan fazla işgal polisi, özel kuvvetler ve istihbarat görevlisinin Mescid-i Aksa’ya girerek baskına katılacak yerleşimcileri korumak üzere geniş güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.


Açıklamada, işgal rejimi İç Güvenlik Bakanı ve polis müdürlerinin sözde heykel cemaatlerine Ramazan’ın 28’ine denk gelen “Kudüs’ün Birleştirilmesi Günü”nde Mescid-i Aksa’ya düzenleyecekleri baskına izin verme taahhüdünde bulundukları hatırlatıldı.


Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.


İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir