FilistinTüm Haberler

Terör Rejimi İsrail İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’ya Girmeye Çalışan 15 Yaşındaki Bir Çocuğu Şehid Etti

Beytlahim’in doğusundaki Dar Salah köyü yakınlarında bu sabah (31 Mayıs Cuma) Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinli bir çocuk işgal güçlerince şehit edildi.

Yerel kaynaklar, Beytlahim’in doğusundaki Mezmurya kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinlilerin üzerine ateş açtı.

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki bir çocuğun göğsünden yaralandığı ve uzun süre yerde kan kaybettikten sonra şehit olduğu, bir başka gencin de yaralandığı kaydedildi.

Beytlahim’deki El-Hüseyin Hastanesi yetkilileri, Filistinli gencin hastaneye ağır yaralı olarak getirildiğini ve Abdullah Lüey Ğays isimli gencin kısa süre sonra şehit olduğunu bildirdi.

Hastane kaynakları, 21 yaşındaki Mümin Ebu Tabiş isimli gencin de işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını, El-Halil’deki El-Fevvar Kampı sakinlerinden olan gencin yarasının ağır olduğunu açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dikenli telleri aşarak Kudüs’e girmeye çalışan bir grup Filistinliye ateş açtığını belirtti.

İşgal güçlerinin bu sabah Ramazan ayının son Cumasını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasına engel olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir