İmam Ali Hamaneyİran İslam CumhuriyetiTüm Haberler

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney: Kürdistan Bölgesinde Şehadet, Büyük Bir Fedakarlık ve İhlasla Olmuştur

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney, İranlı Kürt mücahitlerin yabancı düşmanla mücadeleye paralel olarak inkılap karşıtları ile de savaştıklarını belirterek, bu yüzden Kürdistan bölgesinde şehadet, daha büyük fedakarlık ve ihlaslı cihatla beraber olduğunu belirtti.

17 Haziran’da düzenlenen Kürdistan eyaleti 5400 şehidini anma kongresini düzenleyen yetkililerle görüşen Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney, Kürdistan halkının dini ve etnik ihtilafların sebebiyet verdiği komploları etkisiz hale getirmekte öncü olduklarını, İran İslam Cumhuriyeti etnik bakımdan eşine ender rastlanan ülkelerden biri olduğunu, İran’da çeşitli etnik gruplarla büyük İran devleti ve büyük İran milleti adı altında bir arada yaşadıklarını kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney, düşmanlar ta baştan dini ve etnik ihtilaflardan yararlanarak İran İslam Cumhuriyeti nizamını çökertmek istediklerini, ancak Batı Azeraycan’da ve yine Kürdistan’da mümin ve akıllı insanlar bu komployu etkisiz hale getirerek düşmanları hüsrana uğrattıklarını belirtti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney, vatandaşlar ve özellikle genç kuşak, İslam inkılabının temellerini pekiştirmek için bu milletin ne gibi fedakarlıklar yaptıklarını bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Pehlevi rejiminin Kürt halkını ve Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı bölgeleri geride bırakmak gibi sakat ve yanlış politikaya işaret eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaney, Kürdistan eyaletinin önde gelen yetkililerine de bölgenin geri kalmışlığını telafi etmek üzere daha fazla çaba ve emek harcamalarını tavsiye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir