Batı AsyaFilistinGenel

Filistin’e destek açıklaması

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmalik Bedreddin Husi, Yemen halkının Filistin halkına destek vermek ve Siyonist rejimle düşmanlıkta sağlam tutumunu sürdürmekte olduğunu belirtti.

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmalik Bedreddin Husi, yayınladığı bir bildiride Yemen’in istifa eden firari cumhurbaşkanı Mansur Hadi yönetimi dışişleri balkanı Halit Yemani’nin Siyonist rejim başbakanı ve Amerika dışişleri bakanı ile birlikte çektirdiği fotoğrafa dikkat çekerek, Halit Yemani’yi hainlerin temsilcisi niteledi.

Yemen’in firari eski cumhurbaşkanı Mansur Hadi yönetimi dışişleri bakanı Halit Yemani’nin, Perşembe günü Varşova’da düzenlenen toplantıda Siyonist rejim başbakanı Netanyahu ve Amerika dışişleri bakanı Mike Pompeo’nun yanında oturması, Yemen halkının yoğun itirazlarına yol açtı.

Ensarullah genel sekreteri açıklamasının devamında Yemen halkının Filistin halkının ülkülerine destek verdiğine vurgu yaparak, Varşova toplantısının Müslümanlara karşı bir komplo olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir