FilistinTüm Haberler

Gazze’de Mescidi Aksa’ya Destek Gösterisi

Gazze halkı Filistin’li direniş gruplarıyla beraber düzenledikleri gösteride Siyonist rejimin Mescidi Aksa’ya yönelik saygısızlığını protesto etti.


El-Alem’in bildirdiğine göre Filistin halkı Perşembe günü düzenlediği gösteride, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın Filistinliler için sadece bir ibadet mekanı olmadığını haykırırken, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın Filistinlilerin inancının bir parçası olduğunu, bu yüzden Mescidi Aksa’ya yönelik saygısızlıklara karşı sessiz kalmayacaklarını bildirdi.


Bu arada Gazze’de El-Amri camisi hatibi yaptığı konuşmada, Kudüs’ün tüm Müslümanlar ve Hristiyanlara ait kutsallıklarıyla Filistinlilerin olduğunu kaydederek Filistinlilerin Kudüs’ü tamamıyla Siyonistlerin şom varlığından temizleyinceye kadar mücadelelerini sürdüreceklerini duyurdu.


Söz konusu gösteride Filistin İslami Direniş hareketi Hamas üst düzey yetkililerinden İsmail Rıdvan da yaptığı konuşmada, Mescidi Aksa’ya yönelik saygısızlığın İslami ümmetin inancına hakaret niteleyerek, söz konusu hareketin Filistin halkından tüm güçleriyle Mescidi Aksa’yı savunmasını istediğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir