FilistinTüm Haberler

Batı Şeria’dan Bir Şehid Haberi Daha: Son 24 Saat İçindeki Şehid Sayısı 4’e Yükseldi!

Batı Yaka’nın güneyindeki Beytlahim vilayetinde dün akşam (20 Mart Çarşamba) işgal güçlerinin kurşunlarıyla Filistinli bir genç daha şehit oldu, üç genç de yaralandı.


Filistin Sağlık Bakanlığı, Beytlahim’in batısındaki Vadi Fukin köyü sakinlerinden 28 yaşındaki Ahmed Cemal Munasıra’nın El-Hıdır beldesi girişinde şehit olduğunu açıkladı.


Bakanlık, Filistinli gencin göğsüne ve ayaklarına kurşun isabet ettiğini, cesedinin Beyt Cala Hastanesi morguna kaldırıldığını, işgal güçlerinin açtığı ateşle üç kişinin de yaralandığını bildirdi.


Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin En-Neşşaş kontrol noktası yakınlarında Filistinlilere ait bir araca ateş açtığını, Munasıra’nın şehit olduğunu, Alâ Ğayaza isimli gencin ağır bir şekilde yaralandığını, Nehhalin beldesi sakinlerinden olan eşinin de yaralandığını ifade etti.


İşgal güçleri, önceki akşam Ramallah’ta Selfit eylemcisi Ömer Ebu Leyla’yı şehit ettikten birkaç saat sonra Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece Nablus kentinin Yusuf’un Kabri bölgesinde Filistinli iki genci daha şehit etti.


Bu arada, Filistinli direnişçilerin dün akşam Cenin’e bağlı Yabed beldesi yakınlarında işgal güçlerine ait bir noktaya ateş açtıkları kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir