FilistinTüm Haberler

Selfit Eylemini Gerçekleştirerek 4 Siyonisti Öldüren Filistinli Genç İşgal Güçleriyle Girdiği Çatışmada Şehid Oldu

İşgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak”, Ariel eylemini gerçekleştiren Ömer Ebu Leyla’nın dün gece Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abveyn köyünde bir evin çevresinde çıkan çatışmada öldürüldüğünü açıkladı.

Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirdiği bıçaklama ve ateş açma eylemiyle üç işgalciyi öldüren Ömer Ebu Leyla, işgal güçlerini iki buçuk gün peşinden koşturduktan sonra dün akşam geç saatlerde işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit oldu.


İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı, işgal güçlerinin Filistinli gence nasıl ulaştıkları konusunda verdiği bilgide, dün akşam saat 21:00 sularında işgal güçlerine Ömer Ebu Leyla’nın Abveyn köyünde iki katlı bir evde olduğu istihbaratının geldiğini söyledi.


Haberde, işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın gelen istihbarat üzerine köye özel bir birlik gönderdiği, istihbarat ajanlarının köye sebze satıcısı kılığında girdiği ve operasyonun daha sonra açık hale geldiği kaydedildi.


İşgal rejimi televizyonu, Filistinli gencin işgal güçlerine teslim olmayı reddettiğini ve ateş açtığını, işgal güçleriyle Ömer Ebu Leyla arasında çatışma çıktığını, bunun üzerine işgal güçlerinin roket kullanmaya karar verdiğini bildirdi.


Haberde, işgal güçlerinin binaya birkaç füze attıktan sonra Filistinli gencin saklandığı binadan açılan ateşin kesildiği, işgal güçlerinin binaya kafasına kamera yerleştirdikleri bir polis köpeği gönderdiği, bu şekilde gencin öldüğünü ve cesedinin yerini tespit ettiği belirtildi.


İşgal rejimi televizyonu, işgal güçlerinin binaya dikkatli bir şekilde girdiklerini, Filistinli gencin cesedine ulaştığında operasyonun tamamlandığını ilan ettiğini söyledi.


Haberde ayrıca, işgal güçlerinin yerinin tespit edilmesi yaklaşık iki ay süren Nealive örneğinin tekrarlanmasından endişe ettiği bildirildi.

Şabak’ın bildirisinde, Ebu Leyla’nın baskını gerçekleştiren özel kuvvetlere teslim olmayı reddettiği ve saklandığı evden işgal güçlerine ateş açtığı belirtildi.


İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı ise Ebu Leyla’nın çatışmada eylem sırasında işgal askerinden aldığı silahı kullandığını söyledi.


Şabak, Ebu Leyla’nın öldürülmesi operasyonunun yoğun bir istihbarat çalışmasının sonucu olduğunu öne sürdü.


Filistin Sağlık Bakanlığı da Ömer Ebu Leyla’nın şehit olduğunu açıkladı.
İşgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistinli eylemcinin öldürülmesini kutlayarak, İsrail’in elinin uzun olduğunu ve her yere ulaştığını söyledi.


Bu arada, işgal güçlerinin baskın düzenlediği Abveyn köyünde dün akşam Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.
Hastane kaynakları, çatışmalar sırasında Filistinli iki gencin yaralandığını ve birinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir