IrakTüm Haberler

Kays el’Hazali: Bağdadi’nin Ortaya Çıkması ABD’nin Irak’ta Kalması İçin Bir Bahanedir

Irak Asaib Ehl el’Hak Hareketi genel sekreteri Qeys el’Hezali, dün twitterden yaptığı paylaşımda, IŞİD terör örgütünün elebaşı Bağdadi’nin yeniden ortaya çıkması, Amerika’nın Irak’ta güçlerini bulundurmasını haklı göstermeye yönelik olduğunu söyledi.


Qeys el’Hezali, Irak’ın güvenliği için Amerikan güçlerine ihtiyaç olmadığını belirterek, Irak silahlı güçlerinin takviye edilmesiyle Irak’ın güvenliğinin sağlanacağını söyledi.


Qeys el’Hezali, Bağdadi’nin yeniden ortaya çıkmasının manasının Irak’ın zayıflatılması ve Irak’ın güvenliği ve huzurunun bozulması olduğunu söyledi.


Bölge uzmanları ve araştırmacıları, Ebubekir Bağdadi’nin yeniden ortaya çıkmasını, Irak’ta terörizm tehlikesinin olduğunu abartmak ve Amerikan güçlerinin Irak ve bölgede bulunmasını haklı göstermeye çalışmaya yönelik olduğu görüşündeler.


Bu arada bir başka habere göre, Irak ordusu istihbarat kurumu, Musul’un batısında IŞİD için casusluk yapan bir kişinin yakalandığını bildirdi.


Irak ordusu istihbarat kurumu, sözkonusu yakalanan kişinin terör örgütü IŞİD’in zulmünden kaçanların aileleri hakkında bilgi topladığını bildirdi. Sözkonusu kişinin daha önce 40 kişinin IŞİD tarafından öldürülmesine neden olduğu bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir