FilistinTüm Haberler

Terör Rejimi İsrail, 73 Filistinli Esiri İşkenceyle Şehid Etti

Terör rejimi İsrail’in 1967’den bu yana Filistinli 73 esiri işkence altında şehit ettiği bildirildi.

El’Esir sitesine göre, dün yapılan açıklamada, Filistinli esirlerin tutuklanmasından sorgulanma sürecine kadar işkenceye tabi tutuldukları bildirildi.

Bu arada Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, işgal rejiminin zindanlarında tuttuğu Filistinli esirlere yönelik cinayetlerinin bedelini ödeyeceğini ve direnişin elindeki tüm yolları kullanacağını söyledi.

Heniyye, Gazze’nin batısındaki Kızılhaç binası önünde 30 Eylül Pazartesi işgal zindanlarındaki esirlere destek için düzenlenen gösteride yaptığı konuşmada, “Esirlerimizden vazgeçmeyeceğiz ve onları uzun süre demir parmaklıklar arkasında bırakmayacağız” dedi.

Filistinli direniş gruplarının esirlerin özgürlüklerine kavuşmaları ve evlerine dönmeleri için çalışma sözüne bağlı olduklarını kaydeden Heniyye, “Bubin” eylemine övgüde bulundu.

Eylemin, Batı Yaka’nın ilkelere bağlı kalacağının delili olduğunu ifade eden Heniyye, esir Samir El-Arbid’in hayatından tamamen işgal rejiminin sorumlu olacağını belirtti.

İşgal güçleri Samir El-Arbid’i yaklaşık bir ay önce Ramallah yakınlarında gerçekleştirilen ve bir Yahudi yerleşimci kadının hayatını kaybettiği eylemden sorumlu tutuyor.

Esir El-Arbid’in gözaltına alındıktan sonra sorgusu sırasında ağır işkencelere maruz kaldığı ve sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir