Suriye Ordusu Kamışlı’da TSK’ya ait bir konvoyu engelledi

Suriye ordusu, bir Türk askeri konvoyunu bölgeden uzaklaştırarak Kamışlı’nın banliyösünden geçmesini engelledi.

El-Alem’in bildirdiğine göre Kamışlı’nın güney eteklerindeki Tel al-Zahab köyündeki Suriye ordusu kontrol noktası, bir Türk askeri konvoyunun geçmesini engelledi. 
Konvoy beş zırhlı araçtan oluşuyordu. Türk askeri güçleri Kamışlı’ya gitmek niyetindeydi.

Bu arada, Cuma günü Haseke’nin batı ve kuzeybatı banliyöleri, Türk ordusu ve bölgedeki bağlantılı grupların topçu ve roket saldırılarına tanık oldu.

Kamışlı Halkı, Ordunun Desteğiyle Amerikan İşgaline Ait Bir Konvoyu Kovdu

Kamışlı kırsalındaki Rahiyat el Sevde ve Tamina el Rahiya köy ahalisi, Suriye Arap Ordusuna bağlı bir birliğin de desteğiyle, Amerikan işgal kuvvetlerine ait askeri araç konvoyuyla karşı karşıya gelerek konvoyu sınır dışı ederek kovdu.

SANA’nın Kamışlı’daki muhabiri, yerel kaynaklardan naklen, Amerikan işgaline ait 6 askeri araçtan oluşan bir konvoyun, Kamışlı’nın güney kırsalındaki Rahiyat el Sevde kontrol noktasından Tamina al Rahiya köyüne geçmeye çalıştığını, halkın da, ordunun desteğiyle konvoya karşı çıktığını ve konvoya taş attıktan sonra iki köyün etrafından kovduğunu ve Suriye topraklarının bazı kısımlarını işgalinden dolayı Amerikayı kınayan sloganlar attığını duyurdu.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal el-Mikdad, geçtiğimiz günlerde ABD’li işgalcilere Suriye’yi derhal terk etmeye çağırdı ve ABD’nin Suriye’deki varlığının yasadışı olduğunu vurguladı.

ABD, Suriye’deki teröristlerin en büyük destekçisi durumundadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.