FilistinTüm Haberler

Ziyad en-Nehale: Direniş, Bütün Müslümanların Görevidir

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale, ‘Yüzyılın Anlaşması’ planının bütün İslam ülkeleri üzerinde sulta kurmaya dayalı bir plan olduğunu belirterek, direnişin bütün müslümanların görevi olduğunu söyledi.

Ziyad el’Nehale, Gazze’de düzenlenen Uluslararası İntifadayı Destekleme Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Filistin halkı ve direniş gruplarının tamamının ‘Yüzyılın Anlaşması’nı reddettiklerini belirterek, ”bu komploya karşı birlik ve beraberlik içinde olmak gerektiğini kaydetti ve ”Bahreyn’de 25-26 Haziran tarihlerinde yapılacak çalıştayın Filistin halkının haklarının tamamen ortadan kaldırma amaçlı bir komplo olduğunu’ söyledi.

Filistin İslami Cihad hareketi genel sekreteri, Filistin direnişi ve son savaşın, gerçekte Filistin direnişinin gücünü gösterdiğini ve terör rejiminin istediği her şeyi yapamayacağını açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Bu arada Siyonist Düşmanla İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Bahreyn Milli Girişimi, “Yüzyılın Anlaşması” planını ve “Refah için Barış” çalıştayını reddetme çağrısında bulundu.

Bahreyn’deki 19 derneği temsil eden Bahreyn Milli Girişimi, dün akşam (30 Mayıs Perşembe) halkların bilincine güvendiğini söyledi.

Bildiride, Amerika ve Bahreyn’in birlikte ilan ettikleri “Refah için Barış” adlı çalıştayın Bahreynliler ile Arap ve İslam ülkeleri halklarını sarstığı ifade edildi.

Çalıştayın Filistin davasını tamamen tasfiyeyi hedef alan Yüzyılın Anlaşması planının ilanına hazırlık olduğu kaydedilen bildiride, Bahreyn’in çalıştaya ev sahipliği yapmasının halkın iradesine aykırı olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir